מבחן מחוננים כיתה ב

ההישגים של הילדים שלנו הם אחד ממקורות הגאווה הכי גדולים שלנו. כל אחד נהנה כשהילד שלו מפגין איזה כשרון יוצא דופן והורים רבים אף חשים כבר מגיל קטן מאוד, שהילד חכם בצורה בלתי רגילה. זה יכול לבוא לידי ביטוי ביכולות מתמטיות, לוגיות, ורבליות ועוד. אבל לרוב, את הגושפנקא הרשמית לכך מקבלים רק באמצעות מבחן מחוננים כיתה ב. מדובר במבחן הרה גורל, שעלול להשפיע על כל העתיד של הילד ולכן, יש כמה דברים שחשוב שתדעו.

מה כולל מבחן מחוננים כיתה ב?

כשמדברים על מבחן מחוננים כיתה ב, מדברים על שני שלבים. החלק הראשון, מבחן מחוננים שלב א’, נערך בין כתלי בית הספר. על אף שמדובר בחלק הקל יותר, בדרך כלל רק 10%-15% מהילדים בכל כיתה עוברים אותו בהצלחה. מתוך האחוזים הללו, יכולים ההורים לבחור אם לשלוח את ילדם לחלק השני של מבחן מחוננים כיתה ב, שנערך כמה שבועות לאחר מכן, בשעות אחר הצהריים. החלק השני של המבחן, מבחן מחוננים שלב ב’,  הוא מאתגר הרבה יותר ודומה למבחן פסיכומטרי המותאם לגיל הרך. רק אחוז קטן של הילדים מצליחים לעבור אותו והם אלו המוכרזים כמחוננים.

כך תיערכו לקראת מבחן מחוננים כיתה ב

הכנה ראויה לקראת שני שלבי המבחן, עשויה להגדיל משמעותית את הסיכוי של הילד שלכם לעבור אותו בהצלחה. הטייטל “מחונן” עשוי לפתוח בפניו דלתות רבות ולסייע לו להגיע להישגים משמעותיים בחייו, כבר בתקופת הילדות וכמובן גם אחריה. לכן, מומלץ מאוד להכין את הילד לקראת מבחן מחוננים כיתה ב. חשוב לבחור באתר אמין ומוכר, המציע למידה משמעותית ומוצלחת באמצעים שונים. הכנה לקראת מבחן מחוננים כיתה ב, עשויה להתגלות כמתנה הכי גדולה שתעניקו לילד המוכשר שלכם.